Vojensko.cz

Objekty bývalé PS a ČSLA

Nacházíte se: Různé » Srazy a setkání » Setkání veteránů rPS Dyjákovice r. 2016
Předchozí 1 fotografie J.Kantor z 25 Další
Foto 1

Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11 Foto 12 Foto 13 Foto 14 Foto 15 Foto 16 Foto 17 Foto 18 Foto 19 Foto 20 Foto 21 Foto 22 Foto 23 Foto 24 Foto 25
Autor: J.Kantor | Pořízeno: 2016 | 25×
Sekce:
Srazy a setkání

Setkání veteránů rPS Dyjákovice r. 2016

(25 fotografií)

Dyjákovické setkání 2016

Po dlouhých 50-ti letech jsme se sešli v Dyjákovicích. Bylo to historicky první zaznamenané setkání "veteránů" pohraničníků r.PS Dyjákovice "rota mezi vodami" n.r. 64-66, které se uskutečnilo ve dnech 8.-10.7.2016.
Možná to byla letos poslední šance navštívit místa a zavzpomínat na léta strávené v Dyjákovicích. Byla to léta našeho mládí, kamarádství, které přetrvává do dnešních dnů. Sraz - setkání proběhlo velice vstřícně a těžko uvěřit tomu, že vztahy mezi námi byly tak srdečné, těžko uvěřit tomu, že nás dělí 50 let.
Všem děkuji za příjemné setkání a nostalgické vzpomínání na naše mladá léta. 

S vlčákem na klopě J.R. v.r. náčelník srazu.


Okres: Znojmo


Reakce na komentář

Nazdar hoši,
Jaroslav Ráb | 1.9.2016 11:32 | id 107983 | nahlásit

ze staré roty PS Dyjákovice (tehdy 17. rPS 4. bPS) všechny veterány PS, kteří se zúčastnili srazu zdravím a děkuji jim za účast.
Sraz po 50 letech byl svolán povolávacím rozkazem na třídenní mimořádné cvičení veteránů 17. rPS. Po celou dobu tohoto cvičení - setkání, probíhala diskuze se vzpomínkami na tehdejší kamarádství a zážitky ze služby na SH.
Pátek - první den cvičení, registrace a ubytování i se snídaní v Dyjákovicích v pensionu "U Hříbků", prostředí hezké a s příjemnou obsluhou s hvězdičkou.
Paní majitelce byl veterány PS předán "Děkovný pergamen" za výbornou baštu, která jim po celou dobu cvičení-srazu plnila břiška.
Večerní diskuze byla vedena v úrovni, o se komu v životě událo a co má za strasti v současnosti. Kdo kde a kolikrát vykonal vojenské cvičení. První místo obsadil Pavel, byl na cvičení 3x, Jarda a Honza byli 2x, dělí se o druhé a třetí místo. Primariát má Jarda, obě cvičení vykonal u PS (r. 71 4. bPS Znojmo - rPS Šafov, r.75 7. bPS Sušice - rPS Debrník).
Sobota - den druhý, rozcvička v posteli, léčba nemocných kamarádů, po snídani KH a průzkum úseku 17. rPS Dyjákovice - stará rota - strážný u roty - stoh. Okolí bunkru "Výběžek" u stanoviště Stoh skupina osob vysekávala trávu ve větrolamu, na dotaz náčelníka srazu "pánové jste z klubu vojenské historie?" bylo odpovězeno "my hoši od pryrody" a náčelník šel do kolen. Následně jsme se přesunuli do Hrádku, načerpat síly a pokusit se zkontaktovat našeho "mazáka" Pištu Horváta a "sklípek", sklípek byl, Pišta nikoliv. V Dyjákovicích byl náčelník navštívit rotm. Kocmana, s pozváním na večerní pokec z veterány PS 64-66. Večerní posezení pokračovalo na terase pensionu, v jednu Pavel zavelel "večerku"...
Zde napište svoji reakci

 

Lze napsatznaků  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nelze používat
  • URL adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky